Posty

Zaczytana zerówka

Obraz
W październiku uczniowie oddziału 0A odwiedzili szkolna bibliotekę. Okazją do spotkania był rozpoczęty cykl zajęć „Zaczytana zerówka”. Na kolejnych zajęciach najmłodsi będą poznawać dalsze przygody włoskiego kota Maurizio i jego kociej rodziny, opisane przez Katarzynę Kozłowską. Przedstawiona seria książek „Maurizio włoska przygoda” i „Maurizio kot w okularach” zawiera wiele trudnych i ważnych słów oraz zwrotów językowych, które autorka tłumaczy dzieciom w bardzo przystępny sposób. Słuchając zabawnych tekstów, czytanych przez nauczycieli zerówki oraz bibliotekarzy uczniowie bawiąc -uczyć się będą przy wykorzystaniu serii „Czytam sobie”, znajdującej się w szkolnej bibliotece.

Zaczytane przerwy

Obraz
Chcąc zachęcić najmłodszych do czytania, biblioteka szkolna organizuje „Zaczytane przerwy”. W czasie wolnym, między lekcjami starsi uczniowie oraz nauczyciele bibliotekarze czytają dzieciom książki z serii „Już czytam” -poziom I oraz „Poczytaj mi mamo”. Potem sięgniemy po trudniejsze teksty, które wybiorą już sami uczniowie. Zapraszamy pierwszaków do słuchania, a chętnych starszych uczniów do czytania dla młodszych koleżanek i kolegów.

Pierwszaki w bibliotece szkolnej

Obraz
W październiku uczniowie z pierwszych klas uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w szkolnej bibliotece. Dzieci poznały pomieszczenia biblioteczne, obowiązki czytelnika, zasady zachowania się, rozkład zbiorów na pólkach oraz zasady wypożyczania. Otrzymały pamiątkowe zakładki do książek, które zrobiono specjalnie na tę okazję.Po uroczystej prezentacji, uczniowie wypożyczyli książki obiecując, że będą dużo czytać i dbać o wypożyczone zbiory jak o własne.

Wywiad z pisarka Pauliną Hendel

Obraz
1. Jaka jest Twoja ulubiona postać ze Żniwiarza i dlaczego? Odpowiedź autorki: Moją ulubioną postacią jest zdecydowanie doktor Waldemar. Pisanie o nim stanowiło dla mnie dużą rozrywkę i oderwanie się od ciągłych walk z demonami. 2. Co zainspirowało Cię do napisania pierwszej książki? Odpowiedź autorki: Odkąd pamiętam, zawsze chciałam pisać. Czekałam tylko na ten właściwy moment, żeby zacząć swoją pierwszą powieść. 3. Jaka jest książka, którą najdłużej pisałaś i jak długo ją tworzyłaś? Odpowiedź autorki: Najdłużej, bo około dziesięć miesięcy, pisałam Strażnika. Była to moja pierwsza książka i nie wiedziałam, czy jakiekolwiek wydawnictwo będzie nią zainteresowane. Miałam wtedy też d

Recenzja Bestiariusza Słowiańskiego

Obraz
Jeśli mój drogi czytelniku widziałeś już recenzję książki pani Pauliny Hendel pod tytułem “Żniwiarz” to prawdopodobnie pamiętasz że bardzo przypadła mi do gustu mitologia słowiańska, która to kilkaset lat temu była przekazywana z ust do ust przez naszych przodków. Witold Vargas i Paweł Zych postanowili napisać książkę właśnie na temat naszych słowiańskich wierzeń. Warto się z nią zapoznać nie tylko dla ogromu wiedzy i informacji, ale też dla pięknych ilustracji i wyobraźni, którą mieli nasi przodkowie. Na każdej stronie możemy zapoznać się z innym dziwacznym stworem. Nie trzeba czytać o tych demonach po kolei. Możecie nawet zacząć czytać od końca. Na pewno zapadnie wam w pamięci wiele ciekawych informacji. Nie tylko to pozostanie w Waszej pamięci, ale też niezwykle piękne obrazki przedstawiające stwory. Dwa z nich możecie zobaczyć poniżej. Ja szczególnie zapamiętałam Dziada i Babę Borową. Jedna z ciekawszych pozycji tego roku, która mnie mocno zaskoczyła i zachwyciła. Bardzo poleca

Dary dla biblioteki szkolnej

Obraz
Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o pokaźne zbiory poezji patriotycznej. W darze od konstancińskiego historyka p. Witolda Rawskiego otrzymaliśmy pozycje, które zasilą półki z poezją i będą służyć uczniom i nauczycielom przy okazji organizowanych konkursów i festiwali patriotycznych, w których uczniowie co roku biorą chętnie udział. Dziękujemy serdecznie darczyńcy.

Pandemia w czytaniu nie przeszkadza

Obraz
Można sadzić, że w tym trudnym czasie, jakim jest dla uczniów pandemia koronawirusa, aktywność czytelników będzie uśpiona. Nic bardziej mylnego. Codziennie do biblioteki przysyłane są e-maile z zamówieniami książek. I nie są to wyłącznie lektury. Bardzo nas to cieszy. Niezwłocznie, tak szybko jak to tylko możliwe, spełniamy prośby, przygotowując dla zamawiających książki. Uczniowie najchętniej pożyczają książki przygodowe i fantastyczne. Na naszym blogu uczennice Amelia i Natasza z klasy szóstej opisują książki, które polecają do przeczytania. Jest tu również opracowany przez nie test https://tiny.pl/7v9j9 dla Harrypotteromaniaków. Wkrótce pojawi się test dla ulubieńców przygód Cwaniaczka- czyli bohatera serii Dziennik Cwaniaczka. Zapraszamy do odwiedzania bloga. Znajdują się tu wywiady i posty o ciekawych książkach, fajne pomysły na przyjemne spędzanie czasu.